Hayat ve Oyun

Hayat, insanların aslında geneli sıkıcı geçen, bazen gerçekten insanları yıldıran ve bazen hayatın amacını sorgulatan şeydir.

Hayat ve Oyun

Hayat, insanların aslında geneli sıkıcı geçen, bazen gerçekten insanları yıldıran ve bazen hayatın amacını sorgulatan şeydir. İnsan işte bu yüzden yalnızlıktan kaçar ve arkadaşlar edinir, bazen içinden çıkamadığı durumlarda bir arkadaşını karşısına alıp konuşmak ister, çünkü hayat gerçekten de yalnız kendi dünyamız içerisinde yaşamak için oldukça büyük bir şeydir. Adeta bir deniz gibidir ve tek açıldığımız zaman bir sorunla karşılaştığımızda bize yardımcı olacak biri olmadığında boğulmak kaçınılmazdır.

Hayat büyük bir denizdir dedik, hayatımızın belli bir başlangıç noktası ve belli olmayan bir bitiş noktası vardır. Bu iki nokta arasında ki mesafeyi tamamlamamız şarttır, fakat bu iki nokta arasında ki birçok yoldan hangisini seçeceğimiz konusunda kesin bir belirti yani zorunluluğumuz yoktur, fakat aynı ada gidebileceğimiz tekbir yol vardır. İlerlemek için belli bir yol seçer ve gideriz, ama elbette ki seçemediğimiz yollar aklımızın bir köşesinde kalır, işte tamda bu noktada oyunlar devreye girer.

Oyun, aslında bizim için gerçek olmayan fakat ama olmasını aslında istediğimiz şeylerdir. Aslında bir nevi ikinci bizi canlandırdığımız yerlerdir, örneğin çocuklar genelde oynadıkları oyunlarda kendilerini büyüdüklerinde olmak istedikleri karakterlerde oynarlar. Yetişkinler ise aslında hep yapmak istedikleri ve yapamadıkları veya yapmadıkları şeyleri oynamak isterler. Mesela pek çoğumuz küçüklüğümüzde elimize bir şeyleri alıp mikrofon yaparak şarkı söylemişizdir ve bu esnada çok ünlü bir sanatçı olmanın hayali ile müzik oyunları oynamışızdır aynı zamanda dans etme oyunları ile de birleştirip hayalimizde mükemmel bir sahne performansı sergilemişizdir. Yeri geldiğinde en yakın arkadaşlarımız bu müzik oyunları ve dans etme oyunlarını arkadaşlarımızla oynayıp daha gerçekçi halede getirmişizdir. Tüm bunlar oyunların gerçekten de bizim hayal gücümüzde kocaman dünyada ki gidiş yolumuzun aslında bizim olmasını istediğimiz şekildir.

Oyun sadece çocuklar için değildir tabi ki de, zaman zaman yetişkinlerde oyu oynamanın rahatlığını yaşamak isterler, bir müzik oyunu veya bir dans etme oyunu yetişkinler için de bulundukları hayatın dışında kısa bir sürede olsa yaşama fırsatı verir.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile oyun ortamını da yavaş yavaş sanallaşmaktadır, çocuklar sokaklarda oyun oynamak yerine artık bilgisayar karşısında saatlerce oyun oynayabilmektedir. Bu durumun iyi yönleri veya kötü yönleri tartışmaya açıktır. Fakat şöyle bir şey söylemek doğru olabilir, insanlar bir nevi rahatlamak hayatın sorumluluklarını unutup mutlu olmak için oyun oynuyorlarsa bu oyunların yeri, zamanı, şekli vs. fark etmeyecektir.

Love Dance'i Google Play ve App Store'dan hemen ücretsiz indirebilirsiniz;

IOS: https://itunes.apple.com/tr/app/love-dance/id1033815469?l=tr&mt=8

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fitfun.cubizone.love&hl=tr

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alexandra Stan, Altın Palmiye İçin Türkiye'ye Geliyor
Alexandra Stan, Altın Palmiye İçin Türkiye'ye Geliyor
Deniz Akkaya Ünlü İsme Ateş Püskürdü! 'Yaptığın Taciz'
Deniz Akkaya Ünlü İsme Ateş Püskürdü! 'Yaptığın Taciz'