Son dakika: Kritik uyarı az önce geldi, bugün...

Son Dakika Gündem Haberler

Son dakika: Kritik uyarı az önce geldi, bugün...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika hava durumu açıklamasına göre 8 ile kuvvetli yağış nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar yaşanabileceğine yönelik uyarı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre;

SEKİZ İLE KUVVETLİ YAPIŞ UYARISI

"Bu gece saatlerinden sonra İzmir, Aydın, Muğla, Giresun, Konya, Nevşehir, Van ve Hakkari çevrelerinde etkisini arttırması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Cumartesi gece saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

YURTTA HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile bu akşam ilk saatlerde Konya’nın Beyşehir ilçesi ve Nevşehir çevrelerinin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların bu akşam saatlerinde Van çevreleri ile Hakkari’nin kuzeyinde yer yer kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor. Güneydoğu kesimlerde yer yer toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bu akşam ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun güneyi, Doğu Akdeniz’in doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması , toz taşınımı vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer yoğun olmak üzere toz taşınımı beklendiğinden, hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde düşme, çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Doğu Anadolu’nun doğusunda halen devam eden yağışların bu akşam saatlerinde Van çevreleri ile Hakkari’nin kuzeyinde yer yer kuvvetli (21-50 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kaynak: Ajanslar

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Survivor Türkiye Yunanistan'a İki Sürpriz Transfer!
Survivor Türkiye Yunanistan'a İki Sürpriz Transfer!
Hülya Avşar, 800 Bin TL'lik Yüzüğü İle Kafaları Karıştırdı
Hülya Avşar, 800 Bin TL'lik Yüzüğü İle Kafaları Karıştırdı