Tüm dengeleri değiştirecek çıkış parti içi savaşta safını belli

Son Dakika Güncel Haberler

Tüm dengeleri değiştirecek çıkış parti içi savaşta safını belli

CHP`de muhaliflerin olağanüstü kurultay çağrısını yorumlayan Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Kurultay çağrısı yapmak partiye zarar verir, partiyi geriye götürür" dedi.
CHP`de olağanüstü kurultay sesleri iyiden iyiye yükseliyor. Muhalifler, kurultay için toplanan imza sayısının 500`e yaklaştığını iddia ederken, parti içinde herkes eski Genel Başkan Deniz Baykal`ın tavrını merak ediyordu.
Baykal`ın yakın çevresine "Kurultay çağrısı yapmak partiye zarar verir, partiyi geriye götürür" dediği öğrenildi.
CHP`de 24 Haziran seçimlerinden sonra Muharrem İnce liderliğinde seçimli olağanüstü kurultay için harekete geçen parti içi muhalefete destek gün geçtikçe artıyor.
"Değişim ve Umut Kurultayı" için toplayan İnce taraftarları 466 delegeden imza alındığını açıklarken genel merkez bu sayının 120 civarında olduğunu savunuyor.
CHP`de kurultay için imza süreci ve liderlik tartışmaları devam ederken eski Genel Başkan Deniz Baykal`ın kurultay çağrısıyla ilgili tavrı ortaya çıktı.
Gazeteci Can Ataklı Sözcü Gazetesi`ndeki bugünkü yazısında dün bazı isimlerin Deniz Baykal`ı hastanede ziyaret ettiğini belirtti.
Baykal`ın toplanan imzalar için "CHP`nin bir yeniliğe ihtiyacı olduğu doğru. Ama bu tür imza toplayarak kurultay çağrısı yapmak partiye zarar verir, partiyi geriye götürür." dediğini yazdı.
RAKAMLARA TAKILMIYORUZ
"Öte yandan imza sürecinin başladığını Pazartesi günü duyuran CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, "Olağanüstü kurultay için 625 imza gerekiyor ancak biz bu sayıyı fazlasıyla aşacağımız için rakamlara takılmıyoruz" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Canlı Bahis Siteleribets101xbethttps://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gelinim Mutfakta bu haftanın finalinde kimler elendi? Puan durumu nasıl
Gelinim Mutfakta bu haftanın finalinde kimler elendi? Puan durumu nasıl
Ünlülerden çocuklarıyla beraber Koruncuk’a tam destek!
Ünlülerden çocuklarıyla beraber Koruncuk’a tam destek!