Minik çocukların gezi arabasına bombalı saldırı ! Çocukların son haleri yürek burktu

Son Dakika Dünyadan Haberler

Minik çocukların gezi arabasına bombalı saldırı ! Çocukların son haleri yürek burktu

Dünyanın içini burkan görüntüler! Güle oynaya geziye çıkmışlardı ama…
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin bombaladığı onlarca Yemenli çocuğun son görüntüleri ortaya Perşembe günü bir grup çocuk, yaz okulundan mezuniyetleri kutlamak için otobüsle geziye çıkmıştı. Çocuklardan biri, arkadaşlarının neşesini kamerayla kayıt altına aldı.

Saatler geçmeden acı haber tüm dünyaya yayıldı. İç savaşın yaşandığı Yemen’deki Dahyan bölgesinde çocukları taşıyan bir otobüsü hedef alan saldırıda 50 kişi ölmüş, 77 kişi yaralanmıştı. Görüntüleri çeken çocuk da arkadaşlarıyla birlikte vurulanlar arasındaydı.

Dünyanın içini burkan bu görüntüleri, CNN International bugün manşetten verdi.

BM'den bir çağrı daha...

Cuma günü Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi  (BMGK), Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Yemen'de çocukları  taşıyan bir otobüsü hedef alan ve 50 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırısına  ilişkin "güvenilir ve şeffaf" soruşturma çağrısı yapmıştı.

Toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan BM Güvenlik  Konseyi Başkanı İngiltere'nin BM Daimi Temsilcisi Karen Pierce, konseyin "derin  endişe duyduğunu" söylemişti.

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon Sada ilinde onlarca  kişinin ölümüne neden olan saldırı hakkında soruşturma başlatıldığını BMGK toplantısından önce duyurmuştu.

Üç yılda binlerce ölüm

Yemen'de üç yıldan uzun süredir Husiler ile Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon birliklerince desteklenen hükümet güçleri arasında yaşanan çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirdi.

Sağlık başta olmak üzere pek çok alanda insani kriz yaşanan ülkede,  temiz suya ulaşımın olmaması, yetersiz beslenme, ilaç ve tıbbi malzemelerdeki eksiklikler gibi nedenlerle salgın hastalıklar her geçen gün daha da artıyor.çıktı.

Suudi Arabistan Yemen Kolisyon güçleri Dahyan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Canlı Bahis Siteleribets101xbethttps://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gelinim Mutfakta bu haftanın finalinde kimler elendi? Puan durumu nasıl
Gelinim Mutfakta bu haftanın finalinde kimler elendi? Puan durumu nasıl
Ünlülerden çocuklarıyla beraber Koruncuk’a tam destek!
Ünlülerden çocuklarıyla beraber Koruncuk’a tam destek!