Selahaddin-i Kürdi

Selahaddin-i Kürdi

"Kötü olmadığımızı Başbakan da görecek herkese de göstereceğiz",diyordu bir mitinginde Selahattin Demirtaş.İyi olduğunuzu göstermeden önce kötü olmadığınızı gösterme ihtiyacını hissediyor olmanız,bugüne kadar pek de iyi ve doğru işler yapmadığınızın bir göstergesidir.

Bunu siyasetçiler olarak salt kendi iradenizle yapmadığınızı, sırtladığınız misyonun icrasında dayatılan yöntem ve argümanların kötülüğünün,yanlışlığının bugüne kadar sizi ne denli zor duruma düşürdüğünden,nasıl bir çıkmaza sürüklediğinden hatırlıyor ve biliyoruz.


Ta ki sırtınızdaki gereksiz yükün,yanlış misyonun ağırlığının Tüm riskleri alarak Çözüm sürecini başlatan Hükümet  ve özellikle Başbakan tarafından alınmasına kadar.Evet,süreçle beraber gelen normalleşmenin en fazla kürt siyasetçilerin elini rahatlattığını,Demirtaşın mitinglerindeki konuşmalarından mimiklerine kadar kolaylıkla görebiliyoruz.

 

Yaptığı esprili diyaloglardan tutun Kürt olmasından ziyade Türkiyeli ve Türk siyasetçisi  yönünü öne çıkarmaya başlaması,rahatlığı ve özgüveni  bugüne kadar taşıdığı yükün ne kadar gereksiz ve de ağır olduğunun göstergesi.Kürt sorunu biterse siyaset gerekçesinin ortadan kalkmayacağını,tam tersine kötü,siyaset-siyasetçi imajını ortadan kaldırıp ülkeye ve millete faydalı siyasetçi olmanın fırsatını yaratacağını Demirtaş ve bazı arkadaşları da görmüş durumda.

 

Yaşanılan yaklaşık 35 yıllık sürecin   ne kadar tramvatik olduğunu herkes bilmekte."Biz kardeş olamayız" dan,"Biz kötü değiliz" e gelmek ne kadar zor oldu ise bir o kadar güzel ve memnuniyet verici olmuştur.Acıları dindirmenin yeni acılar yaşamak ve yaşatmakla mümkün olmayacağını yazık ki ancak 40 sene sonra kabul etmişiz...

 

Bir yerden başlamak gerekiyordu ve başlandı.Sindiremeyeceğimizi sandığımız birçok şeyin aslında gereksiz gururun ve nefsimizin aklımızı esir almasından kaynaklandığını gördük.Devlet adına yapılan zulümler için özür dilemeleri,terör örgütünü muhatap almanın yarattığı tepkilei ihanet suçlamalarını hatırlayalım.Bu gün ise örgüt üyelerinin rehabilitasyonundan istihdamına kadar bir sürü konuyu en üst yetkililerden duyuyoruz.

 

Bir sağlama yapıp kayıp-kazanç durumuna bir bakalım kaybettiğimiz bir şey varmı?!..Devletin bir yerden başlayıp devam ettirdiği bu süreci,HDK da "Kötü" olmadığını göstermeye başlayarak destekliyor ve etmeli.Hemen hemen herkesin şahit olduğu bugün 70-80 li yaşlarda olan büyüklerimizin anlattığı gurbet anılarındaki duruma gelebilmemiz için yaratılan "Kötü doğulu" imajının öncelikle silinmesi gerekir.

 

Aranılan dürüst,güvenilir ve bir o kadar sevilen genelde Anadolu ve özellikle doğu-güneydoğu insanı iken bugün neden gittiği her yere sorun götüren,hain,güvenilmez bir imaj oluştuysa bunu ortadan kaldırmak da en az devlet kadar yıllarca bu imajı körükleyici siyaset ve yol izleyenlere düşmektedir..

 

Önce kötü olmadığınızı göstermek,sonra eskiden olduğu gibi dürüst ve güvenilir olmak ve daha sonra onurunuzu baştacı yapıp gereksiz gururunuzu ayaklarınızın altına alıp,Mektubunu okuduğunuz  adamı da alıp aynı meydanda bu ülke insanına yaşatılan bunca acı ve gözyaşı için ÖZÜR DİLEMEK size ne kaybettirir?!Bir şey kaybettireceğini hiç sanmıyorum.

 

Aksine tahmin edemeyeceğimiz kadar çok şey kazandırır hem size hem ülkeye.Hiç bir şey kazandırmasa bile, Öcalan Savunduğu şeylere sahip olabilmek için izlediği yolun yanlışlığını kabul edip Ülkesinden ve halklarından özür dileyen  tek Terör Örgütü Lideri,siz de Selahaddin-i Kürdi olarak anılırsınız....Çünkü kabul etmek zor olsa da,biz kardeşiz.?!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ünlü isim hayatını kaybetti
ünlü isim hayatını kaybetti
Ünlü oyuncudan büyük ayıp!
Ünlü oyuncudan büyük ayıp!