Sazan 1

Sazan 1

Yaklaşık bir haftadır, neredeyse istisnasız herkes abalı misali Bülent Arınç’a vuruyor da vuruyor. Sebep? Cumhurbaşkanını eleştirmeye? Kalkışması. Yemediği dayak, ısırılmadık paçası kalmadı adamcağızın. Oysa ki balık hafızalı olmayanlar Bülent Arınç’ın böyle onlarca çıkışının olduğunu bilirler.Samimiyet yoksunları bunu anlamaz ama..Cumhurbaşkanı ile beraber bütün bunlara kıs kıs gülüyorlardır muhtemelen ama yine de gerçekten bir sorun varmış gibi bakalım olaya.

Herkesin Cumhurbaşkanından yana tavır almasının temel gerekçesi ne?Çözüm süreci başta olmak üzere, icraatların sahibi,1. Derecede mimarı olarak bilinmesi. ”Ak Pati’de büyü bozuldu’’ diye ağız şapırdatanların göklere çıkardığı, kuşlar bile ona sormadan uçmaz dedikleri, Partide kim ne halt yerse yesin dışarıya karşı kayıtsız şartsız koruyan, herkese zırh olan ve bundan bugüne kadar şikayet etmeyen Cumhurbaşkanının,üst üste  üç konuda sefilleri? Oynaması Bülent Arınç’a dokunmayacak da,Ahmet Hakan’a mı dokunacaktı.

 


”Hakan Fidan’a kırgınlık”,Dolmabahçe açıklamasını “yanlış bulmak” ve “Gelişmeleri gazete ve televizyonlardan öğrenmek”..Bahse konu şahıs Recep Tayyip ERDOĞAN..Bakanlar kuruluna 3 defa başkanlık etmiş olan Cumhurbaşkanı.İnanayım mı?İnanmış gibi yapalım.

 

Peki böyle güçlü bir imaj ve kişiliğe sahip birinin,bu açıklamaları kime zarar verir.Arınç 12 den vurarak cevap vermiş üstelik üzülerek.İlk olarak bu güçlü kişilik ve imaja sahip Cumhurbaşkanı “Partisi artık takmıyor” anlamı çıkarılarak yıpranıyor,parti ise “Erdoğan’a  ihanet ediyor” imajı oluşarak yıpranıyor.Bülent Arınç da bundan başka bir şey demiyor zaten..Tabi halis niyet ve temiz kulak ile dinlerseniz.
 


Ama her tarafınızdan dalkavukluk akarak,içinizi kemiren nefsinizin biriktirdiği kinle dinlerseniz,sazan gibi “İSTEMİYORUZ” diye atılıverirsiniz ortaya.Hele bir de “paralelcisin” seviyesizliği yok mu? Olsun,yakışır fışkiyecibaşına.Kişi karşısındakini kendi gibi bilirmiş? yapacak bir şey yok. Ak Partinin Veraset sistemi ile yönetilmesine razı olacak an son kişi Bülent Arınç’tır..Mirasyediler o yüzden kusuyor bütün kinini. Ama Arınç’ın şu sözleri de kapak olur herhalde bütün dal ve kavuklara…

 

      "Başbakanımızın içi yanıyor da onun için bazı şeyleri yüksek perdeden söylüyor, siz onun bildiklerini bilseydiniz daha kötü şeyler söylerdiniz" 
 

      Eğitim, sağlık hizmetleri fevkalade önemlidir. Kardeşlik hukuku, inanç, ahlak sistemi fevkalade önemlidir. Ne başımızdakilerden ne cemaatimizin güzel insanlarıyla... Hangi cemaat olursa olsun hepsini biliyorum, hepsiyle dostum. Ben sadece onların duasını talep eden bir insanım, hiçbir maddi hesabım yok. Milyonlarca insanla bizim bir kavgamız yok. Başbakanımızın içi yanıyor da onun için bazı şeyleri yüksek perdeden söylüyor, siz onun bildiklerini bilseydiniz daha kötü şeyler söylerdiniz.

 

      Şuna emin olun, şu onbinlerle, yüzbinlerle, milyonlarla, Moğolistan'daki okuldaki öğretmenlerle, Yakutistan'daki öğretmenlerle, onların öğrencileriyle hiçbir meselemiz yok. Ama şunu biliyorum ben, bu taraflardan görünüp de belli siyasi hesaplarla ve alçakça bu hükümeti yıkmak isteyenler var. Bize dua etsinler, onların hakkından gelelim de Türkiye rahatlasın. Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın."

 

    "Bu operasyonu yapanların da çanlarına ot tıkayacağız. Halkımız yapılan işlerin provokasyon olduğuna inanıyor ki, AK Parti etrafında iki üç misli kenetlenme oldu. Vatandaşlarımızdan daha önce oy vermemiş olanlar bile bu operasyonlar karşısında sizin yanınızdayız diyor" 26.01.2014

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ünlü isim hayatını kaybetti
ünlü isim hayatını kaybetti
Ünlü oyuncudan büyük ayıp!
Ünlü oyuncudan büyük ayıp!