Can Dündar  Darbe ve OHAL Hakkında Yine Döktürdü

Can Dündar Darbe ve OHAL Hakkında Yine Döktürdü

Can Dündar The Guardian Gazetesi'nde 22 Temmuz'da bir yazı kaleme aldı. İşte kaleme aldığı yazıdan satır başları.

Başlık aynen şöyle: Bu Türkiye'de En Büyük Cadı Avı Başlığı ile Giriş Yapmış

Şimdi sorarsınız neden böyle bir başlık girdi diye.

15 Temmuz'da darbe girişimi yapmaya kalkan üniformalı teröristler başarısız olunca Hükümütte haklı olarak bu ülkeye zarar veren kimler varsa bu haksız darbe girişimine kim yancılık ediyorsa toplayacak tabikide böyle bir olayda vatanının yanında olmak lazım değil mi? Can Dündar.

Ama sen ve senin gibiler her zaman Türkiye'nin yanında olmak yerine karşısında olup kaleminizi bu vatanın çıkarları doğrultusunda kullanmadınız.

Şimdide kalkıp The Guardian Gazetesi'nde Türkiye'yi Avrupa'ya şikayet etmeye utanmıyormusun.

Daha önce adliye önünde suikast girişimi başarısız olan Can Dündar Eşi hanfendi o kadar cesaretliydi ki silahın önüne atlayıp Can Dündar saklanmaktan ve korkmaktan başka bir şey bulamadı.

O günleri dün gibi hatırlıyoruz Can Dündar bey,

Tabi o günkü korkaklığını anlıyoruz ki bugün The Guardian Gazetesi'ne "Avrupa'ya yardıma ihtiyacımız var" diyebiliyorsun.

Bu kadar korkma Can Dündar bu vatanda sen ve senin gibi vatan hainleri rahat yaşayabilsin diye halk sokaklarda tankların önünde durur. Ama senin derdin tankların durdurulması değil tabikide o tankların hedefe ulaşmasını istiyorsun.

Nasıl bir akıl tutulması yaşıyorsun anlam vermekte zorlanıyorum. Medya'da sana inanıp senin yazılarını okuyan ve hatta senin çıkardığın gazeteyi takip edenlerin aklına şaşırıyorum. 

Avrupa'ya Türkiye'yi şikayet ederek bu Aziz Türk halkı seni affedecek mi? 

Peki senin bu yazını kaideye alacak sadece Avrupa halkı olacak onlarında hepsi demeyelim belki senin yanar dönerli bir insan olduğunu onlarda biliyordur.

Yanar dönerli derken bir gün HDP'nin kucağında, bir gün Avrupa'nın kucağında, diğer gün kandırdığın Cumhuriyetcilerin kucağında ve hatta en son FETÖ terör örgütünün kucağındaydın. Peki sorarım sana ne zaman bu şefkatli Aziz Türk halkının şefkatli  kollarına düşeceksin?

Yoksa sen Mit tırlarının devlet sırrı olan bilgisini FETÖ terör örgütü tarafından öğrenip açıklanmaması gereken belgeleri kamuoyuna açıklayarak Cumhuriyetçilerin kahramanı olduğunu düşünüyorsundur kesin değil mi?

Bir üst satırda dediğim gibi Cumhuriyetçileri iyi kandırmışın arkadaşım,

Yoksa sen hangi ülkenin ajanısın bence bunu apaçık söylemen daha mantıklı olacaktır. Türkiye'de her defasında Avrupa'da ve ABD'de Türkiye'de özgürlük yok diyerek neden bağırıyorsun. Devleti eleştirmeyi bilen bir çok yazarda var neden onlar hakkında soruşturma veya tutuklama kararı çıkartılmıyor. ,

Şimdide kalkmışın The Guardian Gazetesinde OHAL'i eleştirsen anlarımda Avrupa'lılara bizi şikayet ediyorsun. 

Yazıklar olsun demekten başka birşey gelmiyor elimizden ne yapalım..

İngiliz gazetesinde yazdıklarına bakılırsa senin korkun bu ülkenin gerçek sahiplerinin sokaklara dökülüp tekbir getirerek bu vatanı CIA, ABD ve Diğer dış güçlerinden destek alan FETÖ terörüne teslim etmediği ve EN BÜYÜK NOKTA İSE CUMHURBAŞKANIMIZA suikast girişiminin başarısız olması ile bu darbe girişimindeki kişilerin itirafçı olup sana gizli belgeleri verdikleri açıklamasından mı korkuyorsun.

İşte o zaman biliyorsun değil mi vatan hainliği ile sende yargılanacağını,

The Guardian Gazetesi'nde yine Can Dündar beyimizi sıkan diğer konu ise 15 Temmuz gecesinde darbe girişiminde okunan ezanlar, selalar ve halkın idam istiyoruz. cümlesi seni rahatsız etti değil mi?

Bu ülke'ye idam gelirse vatanımızın içinde yabancı güçlerin ajanları tıpkı senin gibi cirit atamayacak, Bu ülke daha hızlı gelişecek değil mi siz bundan korkuyorsunuz.

15 Temmuz günü tüm dünya bilsin ki bu ülkenin Türkiye Cumhuriyet'inin gerçek sahipleri sokaklara dökülüp bu sefer darbeye izin vermedi. 

Ve bu 15 Temmuz tarihe 2nci Çanakkale zaferi olarak geçti.

15 Temmuz Şehitlerimizin Ruhu Şad Olsun.. Rabbim şefaatlerine bizleri nail eylesin..

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ünlü isim hayatını kaybetti
ünlü isim hayatını kaybetti
Ünlü oyuncudan büyük ayıp!
Ünlü oyuncudan büyük ayıp!