Mucize Doktor'un son bölümündeki bir sahne hemşireleri kızdırdı!

Ekranların en çok izlenen dizisi olan Mucize Doktor son bölümündeki bir sahneden dolayı tepki çekti. Öğrenci hemşireler "Böyle ıvır zıvır şeyleri hemşire yapmıyor mu, nasıl doktorsun sen?" repliğinden dolayı diziyi şikayet etti.

Mucize Doktor'un son bölümündeki bir sahne hemşireleri kızdırdı!
Mucize Doktor'un son bölümündeki bir sahne hemşireleri kızdırdı! Mehmet Demirbilek

Türk dizi tarihine damga vuran ve reyting listelerini alt üst eden FOX TV'nin fenomen dizisi Mucize Doktor, yayınlandığı günden beri övgü üzerine övgü alıyordu. Ta ki yayınlanan son bölüme kadar. Sevilen dizinin son bölümünde gerçekleşen bir diyalog, Öğrenci Hemşireler Derneği tarafından kınandı.

HASTANIN YANITI TEPKİ ÇEKTİ

Reyting rekortmeni dizinin 8. bölümündeki bir sahnede doktor rolündeki kişinin hastaya "Debelene debelene çıkarmışsın serumu" ifadesini kullanmasının ardından hastanın "Böyle ıvır zıvır şeyleri hemşire yapmıyor mu, nasıl doktorsun sen?" yanıtı tepki çekti.

"OLUMSUZ DAYATMALARI KINIYORUZ"

Tepki çeken bu diyaloğun ardından Öğrenci Hemşireler Derneği ailesi adına ÖHDER Yönetim Kurulu bir kamuoyu açıklaması yayınladı.

Yayınlanan açıklamada "Bu durum hemşirelik mesleğini, meslek üyelerini ve meslek adaylarını olumsuz etkilemektedir. Medya sektöründe yapılan mesleğimize yönelik olumsuz dayatmaları kınıyor, ilgili kurumlarla hassasiyetimiz hakkında görüşmeler gerçekleştireceğimizi kamuoyunu duyuruyoruz" ifadelerinde bulunuldu. Duyuruda ayrıca dizi hakkında hemşirelerden RTÜK'e şikayette bulunmaları istendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Backlink Almanın Önemi ve SEO’daki Etkisi - Backlink nedir?
Backlink Almanın Önemi ve SEO’daki Etkisi - Backlink nedir?
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!
Beşiktaş Başkanı Çebi, Jean Onana İddialarına Cevap Verdi!